Máte dotaz? Volejte 603244226 nebo pište na dotazy@topgal.cz (Po-Pá 8 – 16 hod.)

Exkluzivní sleva - 10 % pro čtenáře týdeníku AHA

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma

Co a pro koho vybíráte nebo hledáte?

aktovku pro nejmenší školáky(od 110 - 115 cm)

Vyberte si z nabídky školních batohů a aktovek Topgal určených pro nejmenší prvňáčky. V tomto výběru pro děti nejmenšího vzrůstu najdete školní batohy a aktovky, které můžou děti používat do 1.-3. třídy.

vybrat aktovku pro prďocha

batoh pro školáky(s výškou od 115 - 120 cm)

Školní batohy pro školáky s aktuální výškou postavy 115 - 120 cm. Tyto modely školních batohů jsou malinko vyšší, můžete je v bez problémů používat pro celé období od první až do čtvrté třídy.

prohlédnout tyto batohy

batoh pro větší nebo vyšší školáky(s výškou od 125 cm)

Školní batohy pro starší a vyšší školáky (od 125 cm) jsou primárně určené pro 2. - 5. třídu, ale vždy záleží především na výšce postavy a na individuálním vkusu vašeho dítěte. Školní batohy z této kategorie si samozřejmě můžete vybrat i pro prvňáčka, ale i ten by měl mít výšku minimálně 125 cm.

prohlédnout tyto batohy

batoh pro školákana 2. stupni ZŠ

Vyberte si z nabídky školních batohů a aktovek Topgal určených pro nejmenší prvňáčky. V tomto výběru najdete batohy, které můžou děti používat do 1.-3. třídy.

vybrat batoh na 2. stupeň ZŠ

batoh pro studentana vícelétém gymnáziu nebo na SŠ

Studentské batohy mají malinko odlišný tvar, od školních batohů se liší i použitým zádovým systémem a šířkou popruhů. Studentské batohy můžeme doporučit od výšky postavy 135 cm. Studentské batohy Topgal mají také jiné vnitřní uspořádání, časo obsahují speciální kapsu na notebook a často také mají malinko "dospělejší design".

vybrat studentský batoh

hledám univerzální batoh(do školy, na volný čas)

Batohy z řady Euforia jsou spojením elegance, jednoduchosti a minimalismu. Skvěle doplní každodenní outfit, ať už na sobě máte kalhoty nebo šaty. S batohy Euforia je zkrátka každý den o něco lehčí. 🧡

prohlédnout batohy Euforia

Další batohy v nabídce pro:

Jak vybrat školní batoh

Stačí se zaměřit na 6 věcí

Ideální školní batoh respektuje záda dítěte. Jen tak se může páteř školáka správně vyvíjet. Pokud dobře přiléhá k zádům, má to navíc tu výhodu, že se pohodlněji nosí. Jaká kritéria by tedy konkrétně měl správný batoh splňovat?

1

Pevná záda

Turistické batohy nemají potřebnou oporu, proto je z výběru rovnou vyřaďte. Ideální školní a studentké batohy přiléhají k zádům. Mají pevná, anatomicky tvarovaná záda, nastavitelný hrudní pásek a nastavitelné, polstrované popruhy s minimální šířkou 4 cm.

2

Hmotnost batohu

Odborníci ze Státního zdravotního ústavu uvádějí, že by školní batoh neměl vážit více než 10 až 15 % váhy dítěte. Odlehčený batoh je základ, ale je nutné přemýšlet i o jeho obsahu. Dříve existovala dokonce norma, která požadovala maximální hmotnost 1 200 gramů u aktovek a batohů pro 1. stupeň a 1 400 gramů pro 2. stupeň. I když už tato norma neplatí, školní i studentské batohy Topgal tyto podmínky splňují.

3

Výrazné bezpečnostní prvky

Pestré a zářivé barvy, reflexní prvky nebo dokonce blikačka. Díky této kombinaci máte jistotu, že dítě bude viditelné i za zhoršených světelných podmínek. Myslíme na to, že za tmy vidí řidič chodce s reflexními doplňky na 10násobně delší vzdálenost než bez nich. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ve Zlíně překračují školní batohy Topgal normu na reflexní materiály dokonce 2krát!

4

Certifikace potvrzující kvalitu

Výrobce může o nosnosti, odolnosti nebo použitých materiálech napovídat cokoli. Nekupujte zajíce v pytli a ověřte si, že batoh prošel nezávislými testy. Certifikace batohů dokládá, že výrobek splňuje základní bezpečnostní a zdravotní požadavky a nepoškozuje zdraví dítěte.

Školní batohy Topgal splňují certifikaci Česká kvalita.

5

Dostatečný úložný prostor

Školní batoh by měl mít dostatek kapes a přihrádek na učení i menší kapsy na drobnosti nebo svačinku. Součástí by měla být i oddělená kapsa na lahev nebo pevné dno z nepropustného materiálu. Batohy Topgal všechny tyto vlastnosti splňují.

6

Vzhled a motiv batohu

Pro děti je design rozhodující. Proto naše rada zní: vyfiltruje batohy, které splňují požadavky na bezpečnost i zdraví zad a z těch nechejte své děti vybírat. Koncovým uživatelem jsou děti, které nosí batůžek každý den na zádech. Je opravdu důležité, aby se jim líbil. Z praxe víme, že se vyplácí nepodléhat aktuálním trendům. Oblíbení hrdinové se mění jako na běžícím páse, kdežto s kvalitním školním batohem budou děti chodit minimálně tři roky.