Jak vybrat školní batoh?

Školní batoh nebo aktovka: Co je lepší?

Jak vybrat školní batoh?Máte doma budoucího školáčka? Potom si nejspíš stejně jako mnoho jiných rodičů pokládáte důležitou otázku: Je lepší zvolit školní batoh, nebo aktovku? Ve společnosti TOPGAL jsme se rozhodli pro první možnost. Školní batohy jsou totiž podle našeho názoru v porovnání s aktovkou praktičtější, pohodlnější a vejde se do nich více věcí. Školní batohy také mají delší životnost a váš školák nebude po roce nošení aktovky vyžadovat nový batoh, „protože jej mají ve třídě všichni“.

Doba, kdy jsme si mohli vybrat ze dvou až tří typů jednoduchých školních tašek, je naštěstí nenávratně pryč. Na druhou stranu dnešní záplava školních batohů je tak velká, že se v nabízených produktech a jejich rozdílech málokdo vyzná. Proto jsme se rozhodli vám při výběru pomoci a sepsali jsme pro vás několik užitečných rad.

 

7 praktických rad pro výběr školního batohu:

Pojďte se podívat, jak vybrat nový batoh tak, aby vám sloužil co nejdéle.

CHI 166 J _zada

  • Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a v mnohém se podobají dřívějším školním aktovkách. Jejich součástí jsou pevná a anatomicky tvarovaná záda a polstrované popruhy s minimální šířkou 4 cm. Tyto důležité prvky napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.

  • Školní batoh by měl být co možná nejlehčí. Dřívější norma požadovala maximální hmotnost 1 200 gramů u aktovek pro první stupeň, 1 400 gramů pro stupeň druhý. Školní batohy Topgal tyto podmínky zcela splňují.

  • Pohlídejte, aby batoh nebo aktovka měly výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Mějte na paměti, že jde o bezpečnost vašich dětí. Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ve Zlíně školní batohy Topgal překračují normu na reflexní materiály dokonce čtyřikrát!

  • Školní batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte. Pro nejmenší školáky (první a druhá třída) jsou nejvhodnější školní batohy z kolekce CHILLI. Pro druhý stupeň základních škol jsou pak ideální studentské a školní batohy z kolekcí Chilli, Street HIT a Euforia.

  • Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na všechny vlastnosti batohu a nezapomeňte si ověřit, že vybraný model prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Většinou je totiž vyroben z nekvalitních materiálů nesplňujících základní bezpečnostní požadavky. Takový batoh může vážně poškodit zdraví vašeho dítěte.
  • Školní batoh by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes a komor. Velkou výhodou je vyztužené dno, které brání položenému batohu v převržení. Hodí se i další příslušenství, jako je speciální kapsa na láhev s pitím, termo kapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké držadlo pro pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.

  • Design batohu je také velmi důležitý. Protože to bude právě vaše dítě, které bude batoh nosit na zádech každý den, měli byste ho nechat vyjádřit své přání. Pokud ovšem chcete, aby batoh dlouho sloužil, naveďte dítě k výběru batohu s tzv. nadčasovým designem a nepodléhejte aktuálním trendům. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem podle našich zkušeností se nejpozději za rok okouká a batoh se pak bude zdát školákovi starý.
Prohlédněte si lehké, pevné a kvalitní školní batohy Topgal, které jsou zároveň šetrné k zádům vašeho školáčka. Vyberte si český výrobek ověřený nezávislými testy!

MenuProdukty

Twist karta jako dárek k batohu Topgal

Topgal na Facebooku