STREETART festival Olomouc 2015

label

StreetArt Festival je největší festival v České republice zaměřený na graffiti a streetart pořádaný v centru Olomouce.

Letošní, již osmý ročník, úspěšně navazuje na LIve Graffiti Show - uměleckou výstavu, workshop a exhibici současného graffiti a streetart umění v Olomouci. Jedinečnou příležitostí pro návštěvníky je seznámit se s tvorbou nejen špičky české streetartové scény, ale pokochat se také kousky od nejlepších streetartových umělců z různých koutů Evropy.

Program

Program festivalu nebude jen o samotném malování velkých ploch v ulicích. Pro návštěvníky je připravená bohatá škála akcí, počínaje výstavou umělecké tvorby jednotlivých účastníků, která proběhne v prostorách kina Metropol.

9.-13.září 2015 Realizace muralů, Denisova 35 a FN Olomouc, 10.00-18.00

10.-13.září 2015 Výstava uměleckých prací SAF, Galerie Metropol, 18.00

11.září 2015 Pecha Kucha Night, Kino Central, 20.00

12.září 2015 Street Art Festival Party, Metro Chillout Club, 21:00-05.00

13.září 2015 Street Party – Redbull stage Denisova 35, Olomouc 10:00-18.00

Festival se koná pod záštitou města Olomouce, jako tomu je již od roku 2010, kdy proběhl vůbec první oficiální ročník pod názvem Live Graffti Show. Umělci již malovali například v prostorách olomouckého S-Clubu, na Horním náměstí či v loděnici UP v Olomouci-Lazcích. Tentokrát se hlavní středisko události přesouvá přímo do centra metropole, kde bude pomyslným plátnem pro výtvarníky boční zeď v proluce vedle Divadla Hudby v Denisově ulici. Další velký prostor je pro umělce vyčleněný v areálu FN Olomouc, kde se budou účastníci realizovat na boční ploše panelového domu.

Již potvrzenými účastníky ze zahraničí jsou: Mr.Dheo z Portugalska, Soten z Dánska a Slider z Německa, ke kterým se připojí několik dalších českých umělců z Olomouce, Prahy, Ostravy či Brna, mimojiné například Piano33 a Pauser. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, krom samotné realizace muralů v ulicích Olomouce se mohou těšit například na výstavu umělecké tvorby jednotlivých účastníků, která proběhne v prostorách kina Metropol, či na zajímavou přednášku v rámci Petcha Kutcha Night o tom, jak samotný projekt Streetart Festivalu vznikal a kdo za ním stojí. Následovat bude sobotní afterparty v Metro Chillout Clubu a závěrečný den festivalu zakončí Street Party přímo v centru u zdi na Denisově ulici, v doprovodu prvotřídních DJ’s jako DTonate, Gasta, Nic Robertson a mnoho dalších.

plakát