Topgal Streetart Show 2016

TSS_úvod

Topgal Streetart Show 2016

26.-29.5.2016

Line Up: Mr.Dheo (PT), ParizOne (PT), Chemis (CZ) a Pauser (CZ)

místo konání: Šternberk – nová budova Topgal – Nádražní 73 – mezi OC Tesco a Lidl

Na konci května se ve Šternberku uskuteční unikátní Topgal Streetart Show, která přiblíží veřejnosti práci pouličních výtvarníků, tvořících špičku mezinárodního streetartu.

Mr.Dheo

Projekt je předvojem letošního Streetartfestivalu, který se uskuteční v září v rámci Dnů evropského dědictví v Olomouci. Fanoušci street artu mají šanci opětovně spatřit zástupce české scény, tak i renomovaná jména evropské graffiti scény přímo v akci.

Z Portugalska dorazí Mr.Dheo, který v loňském roce v rámcii Streetartfestivalu vyzdobil postavou krále se selfie tyčí fasádu domu v Denisově ulici v Olomouci. Dalšími potvrzenými jmény jsou Pariz One taktéž z Portugalska, nebo česká špička domácí scény, olomoucký Pauser a pražský Chemis.

ChemisStreetart show bude probíhat pod záštitou šternberské firmy Topgal, která se zaměřuje na výrobu školních a studentských batohů. Umělci svými výtvory vyzdobí nově postavenou budovu firmy Topgal, která se nachází ve Šternberku naproti vlakového nádraží. Jelikož jde o poměrně velkou plochu, bude celá show probíhat minimálně pět dní, ve kterých mohou zájemci o pouliční umění vidět vznik novodobé fresky na dvou stěnách budovy Topgalu.

Topgal Streetart Show navazuje na předchozí ročníky Streetartfestivalu, jež probíhaly v Olomouci a okolí od roku 2007 za účasti předních českých i zahraničních writerů. Spreje Flame pro Topgal Streetart Show dodává výrobce Molotow, který je již 20 let součástí graffiti kultury po celém světě.

Více informací na stránkách akce na facebooku.

plakát TSS