Máte dotaz? Volejte 603244226 nebo pište na dotazy@topgal.cz (Po-Pá 8 – 16 hod.)

První školní taška - výzkum

Naprostá většina prvňáčků se dočká nového školního batohu

Devět z deseti prvňáčků přijde do školy s novou školní taškou. Ostatní ji buď zdědí nebo jim rodiče koupí obnošenou... Mimochodem, i v takovém případě mají často tašky Topgal. Důvodem je náš absolutní důraz na poctivou výrobu z kvalitních materiálů. My prostě neprodáváme pomůcky na jeden jediný rok.

Graf č. 1

Více než polovina prvňáčků dostane školní batoh. Preferuje je 54,2 % maminek. Skoro třetina pořizuje svým dětem aktovku. Ať už hledáte batoh pro holky nebo pro kluky, u nás si vyberete z desítek druhů.

Graf č. 2

Když už maminky volí aktovku, oceňují hlavně její vnitřní uspořádání, které je pro malé děti přehlednější, dále klopový způsob zapínaní, ale také se rozhodují na základě tradice či doporučení přátel a rodiny. V Topgalu preferujeme batohy, ale pro nejmenší školáčky máme i jednokomorové batohy aktovkového typu, které v sobě spojují nejlepší vlastnosti z obou druhů školních tašek.

Graf č. 3

Děti si školní batohy vybírají podle barev a motivů, maminky sledují více aspektů. Dbají hlavně na zdraví a bezpečí svých dětí. Na prvním místě je anatomicky tvarovaná zádová část, dále hmotnost aktovky a také bezpečnostní prvky jako reflexní nášivky a odrazky. Důležité je také vědět, jak správně školní batoh nastavit a nosit.

Graf č. 4

Že na hmotnosti nezáleží? U školního batohu určitě nemůžeme souhlasit. Ví to i většina maminek a při výběru batohu pro své děti na to rozhodně myslí. Naše batohy pro prvňáčky neváží ani kilogram.

Graf č. 5

Věděli jste, že hmotnost plné aktovky by měla dosahovat maximálně 10-15 % váhy dítěte? Často je to ale mnohem víc. Učebnice a sešity se pronesou raz dva. Když k tomu přidáte svačinu a několik nezbytností, které si tam děti přihodí, ať chcete nebo ne… Možná vozíte děti do školy autem, ale polovina prvňáčku chodí více než půl kilometru pěšky. Na zádech pak každý gram udělá své. Myslete i na to, jak je vaše dítě velké a jak správně velikost batohu vybrat.

Graf č. 5b

Batohy pro vaše děti vyrábíme už bezmála třicet let. Myslíme nejen na to, aby byly kvalitní a dobře se udržovaly, ale hlavně aby záda vašich dětí byla zdravá. Proto batohy Topgal procházejí pravidelnou kontrolou v Institutu pro testování a certifikaci ve Zlíně a dlouhodobě spolupracujeme s fyzioterapeutem, který dbá na zdravotní aspekty našich systémů. Víme, že maminkám na tom záleží.

Graf č. 6

Zdroj dat: Instant Research. V průzkumu odpovídalo 1050 žen z celé České republiky.

Vyberete si nový školní batoh?

katalog školních batohů