Máte dotaz? Volejte 603244226 nebo pište na dotazy@topgal.cz (Po-Pá 8 – 16 hod.)

Údržba a čištění školního batohu

Péče o školní či studentský batoh značky Topgal není žádná věda. A jako důkaz pro vás máme videonávod, jak na údržbu, aby batohy nepřišly k úhoně. Pod videem najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Videonávod - jak na údržbu a čištění batohu

Nejčastější dotazy od zákazníků

aneb 6 tipů, jak udržet své batohy jako nové.

1

Jak čistit školní batoh

Batohy značky Topgal doporučujeme čistit mýdlovou vodou, jemným hadříkem či měkčím kartáčkem. Poté rozepnout všechny zipy, vodu nechat volně vykapat z kapes a sušit pozvolna na vzduchu.

POZOR – naše batohy do sušičky NEPATŘÍ.

2

Jak vyprat batoh v pračce

Neřekneme vám, ať dáte batoh do pračky. Kdyby se s batohem cokoliv (zasekl se v pračce, odřel by se potisk, reflexní prvky apod.), nevztahovala by se vám na toto poškození záruka.

Na druhou stranu nám většina maminek píše, že batoh do pračky dávají a přežije to bez úhony. Pokud to risknete, využijte ruční praní/jemný program, nejlépe s minimem ždímání nebo zcela bez něj. Poté nechejte vykapat ve sprše. Před praním vyjměte zádovou výztuhu. Pro jistotu si ji vyfoťte, ať můžete správně uložit zádovou výztuhu po vyprání zpět do batohu.

3

Jak prodloužit životnost batohu

Po osušení můžete batoh znovu ošetřit impregnačním sprejem. Prodloužíte nejen jeho životnost, ale také nepromokavost. Život i funkci zipů můžete zajistit tak, že je lehce a bez nátlaku vyčistíte jemným, suchým kartáčkem (nejlepší jsou měkké zubní kartáčky).

4

Jak vyčistit penál

Penály rozhodně neperte! Jsou vyztuženy papírovou výztuhou, praním v pračce by se deformovaly a nešly by znovu použít. Proto opět doporučujeme sáhnout po mýdlové vodě a dobře vyždímané houbičce.

5

Jak na zápach batohu

Pokud jste našli v batohu nějaký poklad, který zanechal nesmazatelnou pachovou stopu, je potřeba batoh vyčistit vhodnými čisticími prostředky - viz odstavec č. 2. Pokud pach přetrvává i po osušení, je potřeba zkusit staré babské rady a použít jedlou sodu. Batoh sodou lehce poprášíte a necháte působit. Použít místo toho můžete i bílý ocet. Samozřejmě můžete zkusit i speciální odstraňovače pachů na textil. Ty doporučujeme nejprve vyzkoušet na méně viditelnou část látky batohu, zda náhodou nezpůsobují skvrny.

6

Kam s batohem o prázdninách

Na konci školního roku doporučujeme batoh pečlivě zkontrolovat, ať vás v září nepřekvapí nějaká neočekávaná událost. O prázdninách, kdy vaše děti batoh nepoužívají, mu bude nejlépe na suchém a tmavém místě, mimo přímé sluneční paprsky. Předejdete tak možnému vyblednutí barev.


Zajímá vás k údržbě ještě něco? Napište nám!

TEAM TOPGAL dotazy@topgal.cz