Údržba a čištění školního batohu

V tomto článku se zaměříme na to, jak našeho školního parťáka udržovat v dobré kondici, aby se co nejvíce prodloužila životnost. Jak tedy provádět správnou údržbu školního batohu či aktovky značky TOPGAL?

Péče o školní či studentský batoh značky Topgal není žádná velká věda. Připravili jsme si tedy pro vás kratší videonávod, kde vše vysvětlíme a zároveň pod videem odpovíme na nejčastější dotazy týkající se právě tohoto tématu.

Videonávod - jak na údržbu a čištění batohu


Nejčastější dotazy od zákazníků

1

Batoh doporučujeme čistit mýdlovou vodou - hadříkem či kartáčkem, poté nechat vodu volně vykapat a sušit pozvolna na vzduchu, nikoliv v sušičce.

2

Prát batoh v pračce nedoporučujeme. To z důvodu, že pokud by se během praní stalo cokoliv s potiskem, reflexními prvky, nebo konstrukcí, nevztahovala by se na poškození záruka.

I přesto, že vám praní v pračce jako výrobce nemůžeme doporučit, víme, že řada maminek naše batohy pere. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, dejte je do pračky na co nejmenší otáčky, na co nejšetrnější program, bez ždímání a batoh “to přežije”. Dále je nutné vytáhnout z batohu hliníkový rám, který se nachází v zádové části, no a taky všechno, co do batohu během praní nepatří. Též doporučujeme vložit batoh do ochranného vaku na praní jemného prádla. Tak ať se dílo podaří.

3

Po osušení můžete batoh znovu ošetřit impregnačním sprejem. Prodloužíte tím jeho životnost a nepromokavost.
Během prázdnin, kdy vaše děti batoh nepoužívají, jej skladujte na suchém a tmavém místě, mimo přímé sluneční paprsky, předejdete tak možnému vyblednutí barev.

4

Penály rozhodně neperte! Jsou vyztuženy papírovou výztuhou, praním v pračce by se deformovaly a nešly by již znovu použít. Proto opět doporučujeme mýdlovou vodu a houbičku.

5

Pokud jste našli v batohu nějaký poklad, který zanechal nesmazatelnou pachovou stopu, je jej potřeba určitě čistit vhodnými čisticími prostředky viz odstavec výše. Pokud to nezabere a pach po usušení zůstává, pak je potřeba zkusit staré babské rady a použít ocet nebo jedlou sodu. Zkuste postižené místo zaprášit jedlou sodou a nechat působit. Pokud ani to nezabere, pak zbývá stará dobrá voda s octem. Samozřejmě můžete zkusit použít i speciální odstraňovače pachů na textil, doporučujeme je ale nejprve vyzkoušet nastříkat na část látky batohu, zda náhodou nezpůsobují případné skvrny.

V případě doplňujících dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

TEAM TOPGAL dotazy@topgal.cz