Máte dotaz? Volejte 603244226 nebo pište na dotazy@topgal.cz (Po-Pá 8 – 16 hod.)

Jak vybrat školní batoh

6 nejdůležitějších věcí při výběru batohu

Aby se páteř školáka dobře vyvíjela, měl by školní batoh respektovat záda dítěte. Přečtěte si, jaká kritéria by měl správný batoh splňovat:

1

Pevná záda

Turistické batohy nemají potřebnou oporu, proto je z výběru rovnou vyřaďte. Ideální školní a studentské batohy přiléhají k zádům. Mají pevná, anatomicky tvarovaná záda, nastavitelný hrudní pásek a nastavitelné, polstrované popruhy s minimální šířkou 4 cm.

2

Hmotnost batohu

Odborníci ze Státního zdravotního ústavu uvádějí, že by školní batoh neměl vážit více než 10 až 15 % váhy dítěte. Odlehčený batoh je základ, ale je nutné přemýšlet i o jeho obsahu. Dříve existovala dokonce norma, která požadovala maximální hmotnost 1 200 gramů u aktovek a batohů pro 1. stupeň a 1 400 gramů pro 2. stupeň. I když už tato norma neplatí, školní i studentské batohy Topgal tyto podmínky splňují.

3

Výrazné bezpečnostní prvky

Pestré a zářivé barvy, reflexní prvky nebo dokonce blikačka. Díky této kombinaci máte jistotu, že dítě bude viditelné i za zhoršených světelných podmínek. Myslíme na to, že za tmy vidí řidič chodce s reflexními doplňky na 10násobně delší vzdálenost než bez nich. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ve Zlíně překračují školní batohy Topgal normu na reflexní materiály dokonce 2krát!

4

Certifikace

Výrobce může o nosnosti, odolnosti nebo použitých materiálech napovídat cokoliv. Nekupujte zajíce v pytli a ověřte si, že batoh prošel nezávislými testy. Certifikace batohů dokládá, že výrobek splňuje základní bezpečnostní a zdravotní požadavky a nepoškozuje zdraví dítěte.

Školní batohy Topgal splňují certifikaci Česká kvalita.

5

Úložný prostor

Školní batoh by měl mít dostatek kapes a přihrádek na učení i menší kapsy na drobnosti nebo svačinku. Součástí by měla být i oddělená kapsa na lahev nebo pevné dno z nepropustného materiálu. Batohy Topgal všechny tyto vlastnosti splňují.

6

Vzhled a motiv batohu

Pro děti je design rozhodující. Proto naše rada zní: vyfiltruje batohy, které splňují požadavky na bezpečnost i zdraví zad a z těch nechejte své děti vybírat. Koncovým uživatelem jsou děti, které nosí batůžek každý den na zádech. Je opravdu důležité, aby se jim líbil. Z praxe víme, že se vyplácí nepodléhat aktuálním trendům. Oblíbení hrdinové se mění jako na běžícím páse, kdežto s kvalitním školním batohem budou děti chodit minimálně tři roky.

Design, pohodlí a zdravá záda. Tři faktory, které by měl batoh splňovat. Ten třetí je přecejen nejdůležitější. Vybrat kvalitní batoh, který dlouho vydrží a bude šetrný k zádům, není jen tak. Napište nám na dotazy@topgal.cz, rádi poradíme, na co si dát při výběru pozor.

Dětská záda a nápor učiva

2,5 hodiny nebo klidně až 10 hodin, po dobu 10 měsíců. Tak dlouho má školák v týdnu batoh na zádech. A když má ten nesprávný, budou ho po čase trápit bolesti zad nebo jiné problémy. Ani dobrý batoh nesplní svou funkci na 100 %, když nebude správně sedět na zádech. Ruku v ruce s vhodným batohem jde pohyb, proto myslete na kompenzaci dlouhého sezení ve školní lavici.

Vyhněte se slzčikám a k vyfiltrovanému výběru batohů svou ratolest přizvete. Když se bude na výběru aktivně podílet, přijme ho lépe, než kdyby jeho nošení dostala befelem. Určitě školákovi vysvětlete, proč jsou důležité bezpečnostní prvky nebo široké popruhy a hrudní pásky, ale design už nechejte na něm.