Máte dotaz? Volejte 603244226 nebo pište na dotazy@topgal.cz (Po-Pá 8 – 16 hod.)

Jak vybrat správnou velikost batohu

Při výběru batohu je třeba řídit se výškou, hmotností a tělesnou konstitucí vašeho dítěte. Pojďme se na to podívat spolu! 👇🏽

6 tipů, jak vybrat správnou velikost batohu

1

Děti s výškou pod 115 cm

Pro nejmenší prvňáčky pod 120 cm jsme speciálně vyvinuli jednokomorové aktovky střihu BEBE, které mají na výšku cca 37 cm. Aktovka je zpevněnější po stranách, což se částečně odráží i na nepatrně vyšší hmotnosti 1 kg.
Druhou možností je superlehký školní batoh střih ENDY, který váží 850 gramů.

2

Děti s výškou 115 až 120 cm

Při výšce 115 - 125 cm doporučujeme batohy střihu ENDY a BAZI. Obě varianty jsou objemem vhodné do 1 - 3.třídy. Další možností je lehoučký batoh ELLY.

3

Děti s výškou 125 cm a více

Pro dítě s výškou do 130 cm doporučujeme batohy střihu COCO, ELLY, MIRA a ALLY. Tyto batohy budou sloužit minimálně celý první stupeň ZŠ.
Nad 130 cm doporučujeme školní batohy střihu CODA, KIMI, NIKI a LYNN.

4

Druhý stupeň a střední škola

Děti nad 145 cm a studenti mohou vybírat z nabídky studentských batohů. Ale protože víme, že starší děti tíhnou k minimalismu a jednoduchosti, máme v záloze sekci jednobarevných městských batohů

5

Do školy i do města

Stylové městské batohy mají narozdíl od studentských batohů jednodušší zádový systém bez hliníkové výztuhy, proto jsou skoro o polovinu lehčí (cca 0,6 kg). Jde v podstatě o módní doplněk, který se skvěle hodí k šatům, kabátu, teplákům i teniskám.

Card image cap

Články, které by vás mohly zaujmout

Náš blog je plný článků a rozhovorů se zajímavými osobami, které stojí za firmou Topgal a její filozofií. A především je tu plno tipů a rad pro snadný výběr školních batohů. Protože vybrat ten pravý není jen tak! Příjemné čtení, ať už jste kdekoliv.

Velké srovnání školních batohů Topgal
Velké srovnání školních batohů Topgal

Porovnejte mezi sebou všechny střihy školních batohů značky Topgal dle základních parametrů.

přečíst článek
Batohy do školy 2023
Batohy do školy 2023

A je to tady ... nová školní kolekce Topgal pro rok 2023!

přečíst článek
Studentské batohy 2023
Studentské batohy 2023

A je to tady! Kolekce batohů pro studenty na rok 2023 je venku! 🥳 A protože víme, po čem srdce teenagera touží, připravili jsme dvě žhavé novinky.

přečíst článek