Máte dotaz? Volejte 603244226 nebo pište na dotazy@topgal.cz (Po-Pá 8 – 16 hod.)

Nadace Malý Noe staví sirotčinec v Zambii

Společnost TOPGAL a.s. již několik let spoluprácuje s olomouckou nadací Malý Noe. Z prodeje každého produktu Topgal přispíváme malou částkou nadaci a snažíme se tak poháhat potřebným. Koupí produktu Topgal tak můžete na dobrou věc přispět i Vy!

Malý Noe - sirotčinec Nejnovější aktivitou nadace Malý Noe je příprava projektu "Little Noah, sirotčinec, internát, řezbářská dílna a dostavba školy v Katongo village, Mongu district, Zambie", kterou nadace připravuje společně s o.p.s. Njovu. Sirotčinec pro 12 dětí vznikne na pozemku základní školy Katongo basic school. Kromě sirotčince vznikne i internát pro 9 učňů (později bude rozšířen na 18 učňů), řezbářská dílna pro výuku tradičního řemesla řezbářství a nadace rovněž škole přispěje na výstavbu nových tříd pro žáky. Njovu již dnes vyučuje v tomto místě tři učební obory. Děti bez rodičů pak budou opouštět tento komplex zařízení s výučním listem a znalostmi podnikání.

Staňte se adoptivními rodiči na dálku!

Nadace Malý Noe tak v praxi naplní přísloví, že lépe, než rybu darovat, je naučit ji chytnout. Předseda správní rady nadace pan Jaroslav Strejček projednal v uplynulém měsíci přímo na místě v Zambii možnost výstavby a provozu těchto zařízení. Veškeré výdaje s tímto spojené si v duchu zásad činnosti nadace hradil ze svého. Pro 12 sirotků, které budou v sirotčinci umístěny, hledá nadace Malý Noe v rámci adopce na dálku "adoptivní rodiče". Nadace garantuje, že 100% darovaných prostředků v rámci adopce na dálku dostane přímo sirotčinec pro výchovu adoptovaného dítěte. Více informací Vám poskytne pan Jaroslav Strejček na tel.: 602 715 210 nebo pište na emailovou adresu nadace@malynoe.cz.

Kdo je nadace Malý Noe?

Nadace Malý Noe byla založena v květnu 2007 a zapsána do Nadačního rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě pod číslem N 269. Účelem zřízení nadace a jejím posláním a cílem je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů, ať již tito jejich rodiče zemřeli a nebo tito rodiče své děti opustili, či je týrají, zneužívají a nebo je jinak ohrožují na jejich životě a nebo na jejich psychickém či fyzickém zdraví.